Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony teren  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go prawidłowo robić? Zamiast od razu zakładać swoją porażkę, zacznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka formuje mistrza. A ów rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na trudny. W rzeczywistości, jak już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to chociażby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na te szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, gdy za kilka minut musisz wyjść do pracy bądź na uczelnię. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny kontur i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże zanim zabierzesz się za nabywanie i testowanie owych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na brwi niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest natomiast tak wiele. Ciężko stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Sprawdź też różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Wybór barwy podkładu. Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, musimy szczególną wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże zaczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zwykle otrzymujemy ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, dlatego każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednak już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej cery.

https://www.makijaz.info.pl/trening-wima-hofa-cwiczenia-pompki-i-plan-treningu/

Comments to: Makijaż – garść ważnych podpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *