Lata czterdzieste zeszłego wieku to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka tendencja wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znowu widać ten trend.

Dekada lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Ponownie ostatnimi czasy tu i ówdzie można zobaczyć ów styl.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku popularne były bardzo opięte i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, który charakteryzował się również opiętymi marynarkami.

W czwartej dekadzie dwudziestego wieku popularne były bardzo duże marynarki i bardzo obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Moda zmienna jest, to jasne. Fasony pojawiają się, wygasają i ponownie powracają po kilku latach.

https://dantex-moda.pl