Określenie perfumy inspirowane na przestrzeni lat jest coraz popularniejsze. Popularne jest nie tylko określenie, ale sam rodzaj produktu oferowanego właśnie pod tym mianem. 

Perfumy inspirowane to ta sama grupa produktów co odpowiedniki oraz zamienniki znanych marek perfum. Wśród całej liczby różnych producentów wód toaletowych oraz wód perfumowanych właśnie ta grupa perfum inspirowanych cieszy się coraz większą popularnością. 

Zalety perfum inspirowanych 

Każdy typ produktu ma swoje zalety. W przypadku inspiracji perfum jest ich nawet kilka. Jednym z najważniejszych aspektów jest oczywiście cena. Ta potrafi być kilkukrotnie niższa niż cena ich pierwowzoru. 

Kolejną zaletą jest trwałość zamienników i odpowiedników perfum, które można sprawdzić w takich miejscach jak https://lane-perfumy.com gdzie można wybrać ulubiony zapach spośród setek dostępnych. Wbrew pozorom, czy obiegowej opinii produkty inspirowane bardzo często posiadają większą proporcję olejków w stosunku do zawartości alkoholu we flakonie. Alkohol jest nieodzownym składnikiem każdego zapachu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że prawdziwe perfumy posiadają proporcję nawet w okolicach 40% olejków i 60% alkoholu. W przypadku markowych wód toaletowych te proporcje wynoszą w granicach 10% do 15%. 

Inspiracje perfum potrafią (w swojej standardowej ofercie) posiadać tę proporcję na poziomie minimum 20% olejków i 80% alkoholu. Oznacza to, że produkt, który w założeniu ma być odpowiednikiem doskonałego pierwowzoru, potrafi trwałością i intensywnością zapachu prześcignąć oryginał. 

Wyżej opisane zalety należy również przełożyć na cenową dostępność tego samego zapachu. Produkty dostępne w stacjonarnych perfumeriach, które oferują wyłącznie markowe zapachy, sprzedają swoje pozycje w cenach znacznie powyżej 100 zł za 50 ml. 

W przypadku perfum inspirowanych ceny za 50 ml zapachu o zawartości olejków na poziomie minimum 20% często nie przekracza 22 zł. Po szybkim przeliczeniu cen łatwo można zauważyć, że odpowiedniki są 5-cio krotnie tańsze. Należy wziąć pod uwagę, że ceny zamienników oscylują na stałym poziomie bez względu na to, jaki odpowiednik perfum wybraliśmy. W przypadku oryginałów każdy producent określa własną cenę za każde 50ml. Wówczas zależy ona od prestiżu, popularności danego produktu. 

Comments to: Perfumy inspirowane znanymi zapachami

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *