Gdzie pozyskiwać odsyłacze?   

Stron, gdzie można zainstalować link jest tak niewątpliwie dużo. Jednakże dużo z tych stron to po prostu spam i odnośnik z takiej miejscówki może nie pomóc w pozycjonowaniu naszej witryny internetowej. Pamiętać też trzeba, żeby skupić się na linkach z atrybutem dofollow, tylko one mogą wpłynąć na podwyższenie pozycji.  

Miejscówki publiczne  

Budując profil odsyłaczy warto skorzystać z tych wszystkich miejsc, które są za darmo w sieci. Publiczne miejscówki są oczywistym miejscem, gdzie można zainstalować link. Nie wszystkie strony akceptują linki z atrybutem dofollow – administratorzy zamykają tą możliwość ze względu na dużą aktywność spamerów.   

Fora internetowe  

Cały czas funkcjonują jednakże ich złota era prawdopodobnie minęła. Potencjalnie fora pozwalają na umieszczenie odnośnika w profilu, w stopce i w poszczególnych postach, wszelako w praktyce niełatwo znaleźć takowe. Znaczącym plusem forów internetowych jest ich linkowanie wewnętrzne. Odnośnik w stopce wyświetla się pod każdym postem. Linki z for z historią, mocno podlinkowanych to naprawdę wartościowy link. 

Blogi web 2.0  

Serwisy blogowe web 2.0 to bardzo popularne miejsca do tworzenia linków. Najbardziej znane z nich to blogspot.com i wordpress.com.    

  

Bezpłatne serwisy do tworzenia witryn internetowych 

  

Są to takie serwisy jak wix.com czy jigsy.com.  

  

Miejscówki prywatne  

Są to strony budowane na prywatnych domenach. Plusem jest to, że ty decydujesz o takiej witrynie. Nikt nie skasuje twojego konta albo nie zamieni linków dofollow na nofollow. Możesz tworzyć każdy rodzaj stron – normalne strony tematyczne, blogi, fora. Istotne by przy większej ilości stron zróżnicować IP i dns-y. Minusem są koszty – domen i serwerów.  

Istotne wskazówki co do tworzenia profilu odnośników  

Zarówno w przypadku miejscówek publicznych jak i stron w domenach prywatnych należy pamietać o dwóch rzeczach. Po pierwsze publikuj niepowtarzalne treści. Po drugie strony z linkami powinny być podlinkowane.  

Odsyłacze to jeden z zasadniczych czynników rankingowych wyszukiwarki Google. Jest tak od początku funkcjonowania tego serwisu, natomiast algorytm ewoluuje, jeżeli chodzi o ocenę odnośników i szybkości ich przyrostu. Najpopularniejsza wyszukiwarka świata potrafi coraz lepiej rozpoznawać spam, czyli witryny o bardzo niskiej lub zerowej wartości merytorycznej – odsyłacze na takich stronach są bez wartości.   

 

https://semhub.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/

Comments to: Skąd odnośniki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *