Lawenda jest jedną z popularniejszych roślin wywodzących się z rejonu Morza Śródziemnego. Obecnie jej uprawy spotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła ogromną popularność jako flora lecznicza. W jakich sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Co sprawiło, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim imponujące kwiaty, będące źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą pozytywnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

Kwiaty na urodziny
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego środka na uspokojenie, i ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach skórnych.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się świetnie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są świetnym dodatkiem do potraw mięsnych, ich obecność nierzadko uwzględniają również przepisy na zupy oraz potrawy rybne. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.

Comments to: Zachwycające właściwości lawendy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *